Aktualności - Korona Gór

Menu
Przejdź do treści


PLANY
Plany, plany, plany...
Oj, znów skończył się stary i rozpoczął nowy rok. Pora coś zaplanować, aby mieć co robić. Wiadomo, że plany wyjazdu łączą się z wieloma czynnościami jak choćby ustaleniem co, gdzie, za ile i w jaki sposób chcemy zwiedzić. To nie tylko bilety lotnicze czy zaplanowanie trasy podróży samochodem, ale też ustalenie gdzie będziemy mieszkać. Nie rozwodząc się nad tematem, zaczynamy (szczegóły poniżej).


Do planów zaliczyć można:

A) Góry krajowe:
- jak zawsze najbliższe okolice, czyli góry na terenie Polski, jakie czas pokaże.

B) Góry zagraniczne:
- zapewne coś na terenie Słowacji lub może Czech.

C) Korona Europy:
To już inna bajka. Zostało nam do zakończenie projektu cztery góry, które można podzielić na te bardziej dostępne i te mniej dostępne. Do bardziej dostępnych zaliczymy Ben Nevis w Wielkiej Brytanii oraz Carrantuohill w Irlandii, a do mniej dostępnych Narodnają w Rosji i Jurmysz w Kazachstanie. My w tym roku spróbujemy zdobyć te bardziej dostępne.

D) Inne bliżej nieokreślone:
- powstaną spontanicznie bez uprzedniego planowania i zazwyczaj są najfajniejsze.AKTUALNOŚCI


Aktualności wstawiane są w kolejności od dołu do góry

 
Wycieczka do Groty delle Fate (Toskania)

W trakcie planowania wycieczki do groty nie braliśmy pod uwagę warunków, jakie zafundowała nam natura. Pomimo deszczu wyruszyliśmy szlakiem od miejsca naszego noclegu, czyli Agroturismo Summer w Gallicano do groty o nazwie Grotta delle Fate. Przemoczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do miejsca naszego noclegu po 2 godzinach marszu.  

Wyprawa na najwyższy szczyt Toskanii - Monte Prado

Monte Prado to szczyt w Apeninach na pograniczu Toskanii i Emilii Romani liczący sobie 2054 m n.p.m. Wycieczka nie jest trudna, ponieważ nie ma tam trudnych podejść. Sprawa staje się bardziej skomplikowana gdy na trasie pojawi się grząski i mokry śnieg. Wtedy wycieczka z 7 godzin może wydłużyć się nawet do 10. Nam oprócz śniegu, życie utrudniało brak trzech mostów na rzekach, które prawdopodobnie zerwała  woda podczas roztopów.Świąteczny spacer po Beskidzie

Poniedziałek Wielkanocny już kolejny raz spędzamy aktywnie. W tym roku odwiedzamy Myślenice skąd wychodzimy niebieskim szlakiem na Chełm, Wierch Stróża, Śliwnik, następnie dalej szlakiem czerwonym przez Uklejnę wracamy na parking.Babia Góra - solo

Babia Góra to jeden z nielicznych szczytów, który odwiedzam prawie co roku. W moim przypadku wejście na Babią w zimie, jest gwarantem spełnienia planów wakacyjnych. W tym roku na szczyt wybrałem się sam czerwonym szlakiem, gdzie trasa zaczynała się i kończyła na Przełęczy Krowiarki.

 Mogielica na dobry start

Pierwsza zimowa wycieczka w góry za nami. Wybraliśmy się na najwyższą górę Beskidu Wyspowego - Mogielicę. Pomimo trudnych warunków przy padającym śniegu, deszczu ze śniegiem i mrozu udało nam się wejść na szczyt.


Witam w Nowym Roku 2024

Witam  wszystkich śledzących nasze górskie wędrówki w kolejnym Nowym Roku. Niebawem strona będzie aktualizowana o nowe wędrówki.

© 2024 Jarosław Walczak. Wszystkie prawa zastrzeżone
Wróć do spisu treści